• Čeština
  • English
  • Čeština
  • English

Nová verze Talkey potvrzuje identitu odesílatele

Dne 8. dubna vychází nová aktualizace šifrovacího nástroje Talkey, který chrání e-maily a data. Verze 3.1 přichází s doplňkem, který garantuje původ, autorství a neměnnost zprávy. Zároveň přináší redesign nativního e-mailového klienta. Cílem vývojářů je potvrdit bezpečnost e-mailové komunikace prostřednictvím Talkey a zpříjemnit uživatelské prostředí.

talkey nová verze
Nový doplněk v Talkey digitálně podepisuje e-maily a potvrzuje identitu odesílatele

Elektronická pošta během svého přenosu mezi servery může být někým zachycena, přečtena a pozměněna. Navíc zpráva na své cestě od odesílatele k příjemci nemusí být vždy mezi jednotlivými servery automaticky zasílána přes zabezpečené spojení. 

Proto Talkey e-maily digitálně podepisuje, přičemž se do nich automaticky vloží informace potvrzující identitu odesílatele. Na straně příjemce se nyní nově objeví ikona “digitálně podepsáno”, která garantuje původ, autorství a neměnnost zprávy. Jednoduše řečeno si může být příjemce jistý, že zprávu skutečně napsal uvedený odesílatel a že po cestě nikdo nezměnil obsah jeho zprávy. Funkce je automatická, odesílatel ji nemusí zapínat při každém odesílání e-mailu.

Nativní e-mailový klient Talkey prošel redesignem

Další novinkou je úprava vzhledu a nové funkce v rámci nativního e-mailového klienta Talkey. Vývojáři šli cestou jednoduchého a čistého vzhledu a oproti původní verzi přidali nové funkce pro formátování a úpravu textu. 
U e-mailového klienta Outlook je možné nainstalovat Talkey jako plugin a šifrovat zprávy přímo v nich. Pokud uživatelé využívají jiné e-mailové klienty, je šifrování možné pouze prostřednictvím nativního klienta Talkey. 

Připomínáme: Talkey umožňuje vyhledávání v šifrovaných e-mailech

“Pro zvyšování spolehlivosti a stability vydává Talkey aktualizace až třikrát ročně. Vždy se snažíme přitom reagovat také na zpětné vazby našich uživatelů. Při předchozím updatu tak naši vývojáři připravili pokročilou funkci, která umožňuje vyhledávání v šifrovaných e-mailech. Tato funkce je navíc ojedinělá z pohledu konkurence,” dodal Martin Lukš, CEO společnosti Talkey.

Uživatelé mohou vyhledávat zadaný výraz ve všech e-mailech ve vybrané složce s upřesněním, zda výběr omezit pouze na šifrované e-maily. Vyhledávání je možné omezit použitím filtru. Hledaný výraz se vyhledává v předmětu, těle e-mailu i v textových přílohách (pdf, doc, docs, xls, xlsx). V modulu nejsou žádná zadní vrátka, vyhledávání je plně pod kontrolou uživatele.

Jak stahovat aktualizace

Možnosti stahování aktualizací si mohou uživatelé nastavit přímo v aplikaci Talkey v záložce Aktualizace. Vývojáři z Talkey doporučují nastavit možnost automaticky stahovat nové verze a dotázat se na instalaci. Přehled aktualizací a změn je k dispozici na odkazu: https://talkey.com/changelog/, nebo je dostupný přímo z aplikace Talkey v záložce Aktualizace.