• Čeština
  • English
  • Čeština
  • English

Talkey se zúčastnila bezpečnostní konference FIDAE 2024

Společnost Talkey se 9. – 12. dubna zúčastnila odborné části mezinárodní výstavy leteckého průmyslu a obranných technologií FIDAE v Santiagu de Chile, která je nejdůležitější na jižní polokouli a 3. největší svého druhu na světě. Svou důležitostí se řadí vedle akcí jako jsou International Defence Exhibition & Conference (IDEX), Defence and Security Equipment International (DSEI), Enforce Tac, nebo EuropolTech či Eurosatory.

Vystavovali jsme v rámci společného stánku organizovaného pod záštitou České ambasády a agentury Czech Trade v Santiagu de Chile, kde jsme byli jednou z 12 českých firem. Vedle mezinárodního letiště SCL – Arturo Merino Benítez je výstava rozprostřena do prostoru vojenského letiště a sedmi hangárů a je organizována vyčleněnou vojenskou jednotkou FIDAE (Feria Internacional del Aire y del Espacio – Mezinárodní veletrh letectví a vesmír) každé sudé roky, již od roku 1980.

Čtyři dny pouze profesionální účasti jsou doprovázeny konferenčním a ukázkovým programem. Talkey realizovala prezentace a praktickou ukázku technologie skrz čilského partnera, firmu Wolf Integral, desítkám potenciálních zákazníků z oficiálního programu. Šifrování emailů jak v aplikaci, tak integrovaně v Outlooku, šifrování dat na hard disku a bezpečné mazání souborů si tak prohlédli převážně zákazníci z čilských bezpečnostních složek, a to z několika divizí čilského letectva FACH (Fuerza Aérea de Chile), Ministerstva obrany, Vězeňské služby Chile, Pozemní armády Chile, Námořnictva Chile, ale také Námořnictva Peru, Argentinské armády a Uruguayského letectva.

V rámci probíhající konference SISTEMAS ESPACIALES, PROYECCIONES Y OPORTUNIDADES (VESMÍRNÉ SYSTÉMY, PROGNÓZY A PŘÍLEŽITOSTI) jsme se aktivně zapojili do online programu dne 11. dubna 2024 a ve fóru jsme přednesli příspěvek na téma – Bezpečnost digitálních informací a její vývoj v České republice a EU.

Věříme, že naše účast na takto významné bezpečnostní konferenci bude mít pozitivní vliv na rozšíření našeho působení na mezinárodním trhu a zasadíme se tak o vyšší ochranu digitální bezpečnosti v globálním měřítku.