• Čeština
  • English
  • Čeština
  • English

Talkey přichází s updatem, který usnadňuje bezpečnou e-mailovou komunikaci

Nový update umožní, aby bylo šifrování komunikace přístupnější a jednodušší pro běžného uživatele. Talkey tak reaguje na zvýšený počet kybernetických útoků a rostoucí potřebu bezpečné e-mailové komunikace nejen ve firmách. Zároveň chce ukázat, že i při zachování nejpřísnějších bezpečnostních parametrů může být šifrování komunikace pro uživatele přívětivé.

talkey ilustrace šifrování

Update umožní předplaceným uživatelům aplikace Talkey rozšířit si snadno svou komunitu, se kterou budou komunikovat bezpečně. Nově mohou odeslat šifrovanou zprávu tak, že ji příjemce dešifruje zdarma a bez nutnosti instalace aplikace. Zpráva se dešifruje v zabezpečeném webovém prohlížeči po zadání hesla.

Jak to funguje na straně Odesílatele?

Pokud chce odesílatel s někým komunikovat bezpečně, neposílá již pozvánku ke stažení aplikace. Tlačítko Pozvat v aplikaci končí. Odesílatel jednoduše napíše zprávu, přičemž Talkey při kliknutí na odeslat automaticky pozná, zda adresát již má svůj dešifrovací klíč. Pokud nemá, odesílatel vyplní telefonní číslo adresáta. Talkey adresátovi vygeneruje unikátní dešifrovací klíč a do sms zprávy pošle heslo pro čtení šifrovaných zpráv. Nově přidaná funkce rovněž umožňuje odeslání šifrované zprávy více příjemcům současně.

Jak to funguje na straně Příjemce?

Příjemce může číst šifrované zprávy zdarma a bez nutnosti instalace aplikace. Zpráva se dešifruje v zabezpečeném webovém prohlížeči po zadání hesla, které obdrží do sms zprávy. Pro možnost odpovědět šifrovaně stačí kliknout na tlačítko odpovědět a dle návodu si stáhnout zdarma Talkey reader. Instalaci přitom i nezkušený uživatel zvládne stejně rychle jako si připravit kávu. 

Prioritou zůstává bezpečnost. 

Filozofie  řešení bezpečné komunikace s Talkey je postavena na neexistenci back-door, tedy výhradně na tom, aby ke komunikaci měli přístup jen daný odesílatel a příjemce. 

“Naší prioritou zůstává bezpečnost. Jedna věc se tedy nemění, a to že odesílatelé i příjemci šifrovaných zpráv si musí dobře uschovat své heslo. Pokud jej ztratí, nemůžeme jej obnovit. Hesla neznáme a neuchováváme je. Pokud tedy uživatel heslo ztratí, nebude moci číst své šifrované e-maily. Garantujeme tak, že se ke komunikaci nedostane opravdu nikdo jiný,”

upřesňuje Jacek Makowski, projektový manažer ve společnosti Talkey.