• Čeština
  • English
  • Čeština
  • English

Pozor na únik citlivých dat. Představujeme nové funkce pro ještě větší bezpečnost a uživatelskou přívětivost

Stále více uživatelů elektronických zařízení si uvědomuje důležitost zabezpečení e-mailové komunikace a ochrany dat. V době nestabilní geopolitické situace bychom měli být na pozoru ještě více. Máme proto velkou radost, když vidíme, kolik z vás si naši šifrovací aplikaci Talkey stahuje. My mezitím neustále vyvíjíme a inovujeme. A rádi bychom vám představili nové užitečné funkce, které vám usnadní práci a zajistí ještě větší bezpečnost.

talkey ilustrace

V zabezpečeném webovém prohlížeči může bezpečně odpovídat na zprávu i pozvaný uživatel

Již předchozí verze Talkey umožňovala zaslat zabezpečený e-mail komukoli, a to i bez instalace aplikace. Tyto zprávy jde snadno posílat prostřednictvím zabezpečeného webového prohlížeče jako tzv. „web message“. Nově vám na tuto zprávu může příjemce přímo odpovědět, i když sám aplikaci Talkey dosud nepoužívá. Odesílat a odpovídat na zprávy můžete včetně příloh. Toto řešeni ocení především uživatelé, kteří z různých důvodu nemůžou anebo si nechtějí instalovat aplikace do vlastního zařízení, případně potřebují odeslat šifrovaný e-mail pouze jednou za čas.

PAMATUJTE SI! Pokud budete na šifrovanou zprávu odpovídat pouze z webového prohlížeče a budete pokračovat v odpovědi BEZ INSTALACE, k odeslané zprávě nebudete mít zpětně přístup. Pokud chcete využívat veškeré výhody Talkey a mít možnost dostat se zpětně k odeslaným zprávám přímo ve svém e-mailovém klientovi, je nutné si stáhnout aplikace Talkey do svého zařízení.

Nová funkce Nemohu se přihlásit – snazší řešení problémů se zapomenutým heslem

Nejen bezpečnost, ale také pohodlí našich uživatelů je pro nás na prvním místě. Značně jsme proto zpříjemnili řešení problémů se zapomenutým heslem. Z bezpečnostních důvodů neznáme žádná uživatelská hesla, nikde je neukládáme. Vy tak máte jistotu, že vaše komunikace je skutečně soukromá a data máte v bezpečí. Talkey se jako poskytovatel služby nedostane k žádnému obsahu, a tudíž ho nemůže zprostředkovat třetím stranám. Jsme nevydíratelní, což je pro vás velkou přidanou hodnotou a je dobré to vědět. 

Resetování aplikace a záloha klíče

Pokud se vám z jakýchkoliv důvodů nedaří přihlásit, Talkey vám nově umožňuje resetovat aplikaci. Dojde tak k vymazání klíče z vašeho zařízení. Podmínkou této obnovy je znát heslo k záloze! Pokud máte zálohu klíče, nemusíte se této operace obávat. Aplikace vás navede k následné obnově klíčů ze zálohy a vy tak budete moci všechny své původní e-maily, soubory a složky dešifrovat. V opačném případě, bez znalosti hesla k záloze, původní data a složky dešifrovat nelze.