• Čeština
  • English
  • Čeština
  • English

Aplikace Talkey přichází s významnou aktualizací, která uživatelům umožní bezpečně ukládat soubory pomocí nové funkce šifrovaného virtuálního disku.

Aplikace Talkey se dočkala nové aktualizace na verzi 6.0, která přináší mnohá vylepšení. Hlavní novinkou této verze je přidání funkce šifrovaného virtuálního disku, který umožňuje ukládání souborů do zabezpečeného úložiště. Díky této nové funkci mohou uživatelé ukládat a sdílet citlivé informace bez obav o jejich bezpečnost.

Šifrovaný virtuální disk

Talkey vytvoří v počítači uživatele šifrovaný virtuální disk, ve kterém jsou veškeré soubory a složky chráněny šifrováním. Šifrovaný disk je extrémně bezpečný a chrání data před útoky zvenčí nebo před získáním a zneužitím dat při ztrátě nebo odcizení počítače. Při běžné práci s daty tato funkce uživatele nijak neomezuje. Po přihlášení do Talkey funguje šifrovaný disk jako normální disk a uživatel s ním pracuje jako s běžným diskem. Data jsou na disku neustále v zašifrované podobě a nelze je tak bez přihlášení číst.

Využití šifrovaného virtuálního disku

Únik dat znamená velké riziko odhalení citlivých informací, které mohou být zneužity a také zveřejněny. Pomocí Talkey můžete vytvořit šifrovaný virtuální disk a eliminovat tak riziko úniku. Tuto možnost lze využít pro šifrování dat:

  • na osobním počítači, kde jsou data uložena lokálně
  • v cloudovém úložišti – OneDrive, Google Drive, iCloud apod.
  • na sdílených discích v síti (firemní datová uložiště)

Vlastnosti virtuálního šifrovaného disku

Správa virtuálních disků – v aplikaci jednoduše disk vytvoříte, pojmenujete a nastavíte umístění uložení dat na disku/cloudu.

Sdílení šifrovaných dat – pokud virtuální disk vytvoříte v cloudu nebo na disku ve firemní síti, můžete snadno přidělit jednotlivá oprávnění přístupu k datům jiným uživatelům Talkey.

Automatické odpojení disku po odhlášení z Talkey.

Nastavení připojení disku – můžete volitelně nastavit to, zda se disk bude automaticky připojovat po přihlášení do Talkey nebo disk otevřete až z aplikace.

Síla algoritmu splňuje veškeré požadavky stanovené Národním úřadem pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB), společnost Talkey je nositelem prověrky od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ).