• Čeština
  • English

3 důvody, proč je šifrování nejbezpečnější způsob e-mailové komunikace

Nejčastěji komunikujeme přes e-mail. E-mailem zasíláme faktury, smlouvy, obchodní nabídky, finanční reportingy, výplatní pásky a mnoho dalšího. Proto je e-mail právě často používán hackery pro kybernetické útoky.

Především nyní, kdy počet kybernetických útoků roste, protože hackeři využívají aktuální pandemické situace, by se na pozoru měli mít všichni, kdo pracují s daty svých klientů. Protože se nyní v médiích mluví převážně o útocích na nemocnice, mohou se ostatní mylně domnívat, že se jich to netýká. Počet kyberútoků ale roste i v ostatních odvětvích, jen se o tom tolik nemluví.

Česká aplikace Talkey, držitel ocenění Českých 100 Nejlepších, nabízí jednoduché řešení pro šifrování e-mailů a souborů a složek v počítači. Jaké jsou tři hlavní důvody, proč je šifrování nejbezpečnější pro předávání informací a osobních údajů e-mailem?

1. Garantujete svou identitu

Šifrovaná zpráva od Talkey garantuje původ, autorství a neměnnost zprávy. Vaši klienti ví, že od vás mají otevírat jen šifrované e-maily, což je chrání před tím, aby naletěli zprávě, která zneužije název vaší společnosti. Vy na druhou stranu víte, že podnikáte to vše pro ochranu údajů svých klientů a předcházíte tak soudním sporům a ztrátě své reputace.

2. Máte kontrolu nad tím, jak příjemce naloží
s vaší zprávou

Nastavte, co příjemce může, nebo nemůže udělat s vaší zprávou. Získejte tak kontrolu nad informacemi a daty, které zasíláte. Příjemci můžete zakázat, aby zprávu přeposlal, určit, kolikrát ji může otevřít nebo jak dlouho se mu zpráva zobrazí, než se smaže.

3. Můžete vzít skutečně zpět omylem odeslaný e-mail

Komu z nás se to nestalo? Omylem odeslaný e-mail na někoho jiného? Ale co když obsahuje smlouvu, fakturu nebo jiné citlivé údaje třetí osoby?

Víte, že běžný e-mailový klient ve skutečnosti není schopen smazat e-mail, i když klikneme na “vzít zpět”? E-mail zůstane viset mezi servery a může si jej tak kdokoliv přečíst. Talkey umožňuje odeslaný e-mail zneplatnit, což znamená, že jej neotevře ani příjemce ani nikdo po cestě.