• Čeština
  • English

3 důvody, proč je šifrování nejbezpečnější způsob e-mailové komunikace

Nejčastěji komunikujeme přes e-mail. E-mailem zasíláme faktury, smlouvy, obchodní nabídky, finanční reportingy, výplatní pásky a mnoho dalšího. Proto je e-mail právě často používán hackery pro kybernetické útoky.

lod

Především nyní, kdy počet kybernetických útoků roste, protože hackeři využívají aktuální pandemické situace, by se na pozoru měli mít všichni, kdo pracují s daty svých klientů. Protože se nyní v médiích mluví převážně o útocích na nemocnice, mohou se ostatní mylně domnívat, že se jich to netýká. Počet kyberútoků ale roste i v ostatních odvětvích, jen se o tom tolik nemluví.

Česká aplikace Talkey, držitel ocenění Českých 100 Nejlepších, nabízí jednoduché řešení pro šifrování e-mailů a souborů a složek v počítači. Jaké jsou tři hlavní důvody, proč je šifrování nejbezpečnější pro předávání informací a osobních údajů e-mailem?

1. Garantujete svou identitu

Šifrovaná zpráva od Talkey garantuje původ, autorství a neměnnost zprávy. Vaši klienti ví, že od vás mají otevírat jen šifrované e-maily, což je chrání před tím, aby naletěli zprávě, která zneužije název vaší společnosti. Vy na druhou stranu víte, že podnikáte to vše pro ochranu údajů svých klientů a předcházíte tak soudním sporům a ztrátě své reputace.

2. Máte kontrolu nad tím, jak příjemce naloží
s vaší zprávou

Nastavte, co příjemce může, nebo nemůže udělat s vaší zprávou. Získejte tak kontrolu nad informacemi a daty, které zasíláte. Příjemci můžete zakázat, aby zprávu přeposlal, určit, kolikrát ji může otevřít nebo jak dlouho se mu zpráva zobrazí, než se smaže.

3. Můžete vzít skutečně zpět omylem odeslaný e-mail

Komu z nás se to nestalo? Omylem odeslaný e-mail na někoho jiného? Ale co když obsahuje smlouvu, fakturu nebo jiné citlivé údaje třetí osoby?

Víte, že běžný e-mailový klient ve skutečnosti není schopen smazat e-mail, i když klikneme na “vzít zpět”? E-mail zůstane viset mezi servery a může si jej tak kdokoliv přečíst. Talkey umožňuje odeslaný e-mail zneplatnit, což znamená, že jej neotevře ani příjemce ani nikdo po cestě.