• Čeština
  • English

Časté dotazy

Proč chránit svá data?
Úložiště jsou často cílem útoků hackerů, kteří se snaží získat přístup k vašim datům. Pokud se takový útok podaří, mohou citlivé informace, jako jsou například bankovní údaje, hesla, osobní údaje a další, ukrást, a zveřejnit nebo zneužít. Stejně jako online cloudová úložiště jsou i e-maily v plně otevřené formě, kdy jsou v internetovém rozhraní napříč různými servery čitelné pro každého, koho email cestou potká.
Co umí Talkey?
Talkey zabezpečuje soubory, složky a emailovou komunikaci tak, aby je mohl přečíst/zobrazit/otevřít pouze jejich tvůrce a adresát zprávy. Nikdo jiný se ke komunikaci či dokumentům zkrátka nedostane. Talkey umožňuje šifrovat také soubory, které můžete bez obav kopírovat na USB flash disk, na cloudová úložiště apod. Pomocí skartovače také definitivně odstraníte data z vašeho počítače. Potenciální datový lupič tyto soubory nebude moct přečíst.
Jak funguje šifrovaný disk?
Vytvořením virtuálního disku budete automaticky šifrovat všechna data, která do něj vkládáte. K souborům lze ihned přistupovat a upravovat je. Oprávnění k přístupu můžete zadat více uživatelům. Talkey šifrovaný disk můžete využít jak na lokálním disku tak v cloudových službách nebo sdíleném disku v síti.
Jak funguje skartovač?
Přetáhnutím souboru nebo složky do aplikace jednoduše vymažete data z vašeho počítače a to bez možností jejich obnovy, a to ani speciálními nástroji.
Jak mohu komunikovat šifrovaně?
Jak to funguje na straně Odesílatele?
Pokud chce odesílatel s někým komunikovat bezpečně, jednoduše napíše zprávu. Talkey při kliknutí na odeslat automaticky pozná, zda adresát již má svůj dešifrovací klíč. Pokud nemá, odesílatel vyplní telefonní číslo adresáta. Talkey adresátovi vygeneruje unikátní dešifrovací klíč a do sms zprávy pošle heslo pro čtení šifrovaných zpráv.

Jak to funguje na straně Příjemce?
Má-li příjemce aplikaci Talkey nainstalovánu, e-mail dešifruje jednoduše v aplikaci. Pokud není uživatelem Talkey, zprávu si přečte po zadání hesla v zabezpečeném webovém prohlížeči a může na ni šifrovaně odpovědět.
Jsou má data opravdu v bezpečí, i když jsou uložena na serveru nebo v počítači?
Soubory, složky a e-maily zašifrované pomocí Talkey jsou opravdu v bezpečí a nemusíte se o ně obávat. Jsou otevřeny pouze v okamžiku, kdy jsou dešifrovány na počítači. Na poštovním serveru nebo cloudovém úložišti jsou soubory v bezpečí a nečitelné pro cizí zařízení bez příslušného privátního šifrovacího klíče.
Má Talkey zadní vrátka ?
Nemá. Naše společnost nemá přístup k Vašim datům, k Vašemu privátnímu (šifrovacímu) klíči, ani k heslu Talkey. Pokud ztratíte či zapomenete své heslo, můžete své šifrovací klíče obnovit pouze ze zálohy vytvořené během založení nového šifrovacího klíče. Stanete se jediným uživatelem s přístupem k Vašim datům.
Může jiný uživatel Talkey se svým Talkey zařízením otevřít e-mail nebo soubor, který je určený pro jiného uživatele?
Nemůže. E-maily a soubory můžou dešifrovat pouze příjemci a odesílatelé, pro které je e-mail či soubor určen. Nikdo jiný, včetně společnosti TALKEY a.s. , se k nim nedostane. K dešifrování komunikace je nezbytné vlastnit privátní šifrovací klíč, který má jen adresát a odesílatel.
Omezí mě nějak Talkey při práci s daty?
Vůbec ne. Talkey je velice intuitivní aplikace, ve které se rychle zorientujete. Procesy po nastavení fungují automatizovaně, tak, že o nich téměř nevíte. Způsoby užívání aplikaci se nijak nezmění, jen vám nabídnou více funkcí, resp. ikon, pomocí kterých spouštíte bezpečnostní procesy.
Jak si zakoupím aplikaci Talkey po skončení zkušební verze?
Přechod je jednoduchý. V aplikaci Talkey v sekci Můj účet klikněte na tlačítko Předplatné. Budete přesměrováni na stránku talkey.com/koupit/. Po uhrazení částky předplatného se aktivují všechny funkce. Není třeba znovu nic nastavovat nebo generovat nové klíče. Je nutné mít aktuální verzi Talkey, proto si zkontrolujte aktualizace.
Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali? Napište nám