• Čeština
  • English
  • Čeština
  • English

FAQ

Co dělá Talkey?
Talkey zabezpečuje e-mailovou komunikaci, soubory a složky tak, aby je mohl přečíst/zobrazit/otevřít pouze jejich tvůrce a adresát zprávy. Nikdo jiný se ke komunikaci či dokumentům zkrátka nedostane. Způsob používání e-mailu se pro Vás ale nezmění. V e-mailovém klientovi se objeví několik ikon navíc, které spouštějí bezpečnostní procesy. Talkey umožňuje šifrovat také soubory, které můžete bez obav kopírovat na USB flash disk, na cloudová úložiště, apod. Potenciální datový lupič však tyto soubory nebude moct přečíst.
Proč šifrovat e-maily?
Když odešlete e-mail, odchází v plně otevřené formě (tzn. že je čitelný pro každého, koho cestou potká) na server Vašeho poskytovatele (Seznam, Google) a následně do Internetového rozhraní, kde projde dalšími servery až k serveru poskytovatele e-mailových služeb adresáta. Poslat zprávu e-mailem je velice podobné jako zasílání korespondenčních lístku nebo pohlednic. Podívejte se na Vaši e-mailovou komunikaci za poslední dny a zastavte se u těch zpráv, jejichž obsah by měl vidět pouze jejich adresát – nebyl by lepší doporučený dopis do vlastních rukou? Nepomůže ani zaheslovat soubory v příloze nebo mít zapnuté šifrování na e-mailovém serveru.
Jak mohu komunikovat šifrovaně?
Jak to funguje na straně Odesílatele? Pokud chce odesílatel s někým komunikovat bezpečně, jednoduše napíše zprávu. Talkey při kliknutí na odeslat automaticky pozná, zda adresát již má svůj dešifrovací klíč. Pokud nemá, odesílatel vyplní telefonní číslo adresáta. Talkey adresátovi vygeneruje unikátní dešifrovací klíč a do sms zprávy pošle heslo pro čtení šifrovaných zpráv. Jak to funguje na straně Příjemce? Příjemce může číst šifrované zprávy zdarma a bez nutnosti instalace aplikace. Zpráva se dešifruje v zabezpečeném webovém prohlížeči po zadání hesla, které obdrží do sms zprávy. Pro možnost odpovědět šifrovaně stačí kliknout na tlačítko odpovědět a dle návodu si stáhnout zdarma Talkey.
Jak přejít z verze Talkey a stát se předplaceným uživatelem Talkey Premium?
Přechod je jednoduchý. V aplikaci Talkey v sekci Můj účet klikněte na tlačítko Koupit předplatné. Budete přesměrováni na stránku https://talkey.com/koupit/. Po uhrazení částky předplatného se aktivují všechny funkce. Netřeba nic znovu nastavovat nebo generovat nové klíče. Je nutné mít aktuální verzi Talkey 3.0 a vyšší, proto si zkontrolujte aktualizace. Aktualizace jsou k dispozici v aplikaci Talkey v sekci O aplikaci. Případně můžete aktualizovat pomocí instalátoru, který najdete na našich webových stránkách na odkazu https://talkey.com/instalator.
Synchronizace rozepsaných e-mailů (konceptů)
Abychom mohli zaručit bezpečí Vašich zpráv, je nutné vypnout automatické ukládání konceptů. Zpráva se šifruje až ve chvíli odeslání, do té doby je otevřená, stejně jako běžný nezabezpečený e-mail. Tyto koncepty se mohou synchronizovat na e-mailový server v otevřené podobě.
Může jiný uživatel Talkey se svým Talkey zařízením otevřít e-mail nebo soubor, který je určený pro jiného uživatele?
Nemůže. E-maily a soubory můžou dešifrovat pouze příjemci a odesílatelé, pro které je e-mail či soubor určen. Nikdo jiný, včetně společnosti TALKEY a.s. , se k nim nedostane. K dešifrování komunikace je nezbytné vlastnit privátní šifrovací klíč, který má jen adresát a odesílatel.
Jsou mé e-maily, soubory či složky opravdu v bezpečí, i když jsou uloženy na serveru a nebo v počítači?
E-maily, soubory i složky zašifrované pomocí Talkey jsou opravdu v bezpečí a nemusíte se o ně obávat. Jsou otevřené pouze v okamžiku, kdy jsou dešifrovány na počítači. Na poštovním serveru nebo cloudovém úložišti jsou soubory v bezpečí a nečitelné pro cizí zařízení bez privátního šifrovacího klíče.
Mohu Talkey důvěřovat?
Ano, můžete. Protože pouze vy vlastníte svou část šifrovacího klíče, která je nezbytná pro dešifrování zasílaných souborů a textů. Technologii Talkey důvěřují nadnárodní korporace i bezpečnostní složky České republiky.
Má Talkey zadní vrátka ?
Ne, nemá. Naše společnost nemá přístup k Vašim datům, k Vašemu privátnímu (dešifrovacímu) klíči, ani k heslu Talkey. Pokud ztratíte, zničíte, napíšete několikrát špatně heslo, můžete své dešifrovací klíče obnovit pouze ze zálohy vytvořené během založení nového dešifrovacího klíče. Stanete se jediným člověkem s přístupem k Vašim datům.
Co se stane po ukončení předplatného Talkey Premium?
Pokud Vaše předplatné vyprší, funkčnost systému bude omezena na funkce ve verzi Talkey. V tomto režimu můžete pracovat po neomezenou dobu. Všechny šifrované zprávy tak budete moct stále číst. Svá zašifrovaná data dešifrujete a nepřijdete o ně.
Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali? Napište nám