1. Domů
  2. Dokumentace
  3. macOS
  4. Použití a první kroky
  5. Talkey E-mail

Talkey E-mail

Spusťte Talkey E-mail ze seznamu aplikací nebo pomocí ikony z oznamovací oblasti. Po prvním spuštění je potřeba nastavit údaje k přihlášení do e-mailu.

Zobrazí se konfigurace pro synchronizaci Vašeho e-mailu s klientem. Vyplňte svůj e-mail a heslo k e-mailu (není myšleno k Talkey). Nejznámější e-mailový poskytovatelé jako jsou Seznam, Google, Centrum, atd… budou nastaveni automaticky. Jestliže používáte neznámou doménu (např. firemní nebo vlastní) musíte ručně nastavit v Pokročilá nastavení. Následně kliknete na Pokračovat.

Poznámka: Používáte-li neznámou doménu jako jsou Seznam, Centrum, Gmail…. budete muset nastavit parametry IMAP a SMTP ručně pro konkrétního poskytovatele e-mailu. Zároveň je potřeba mít aktivovaný protokol IMAP povolit méně bezpečné aplikace na zapnuto pro Gmail účet!

Jakmile se provede úspěšná synchronizace, která může trvat několik minut v závislosti na množství  e-mailů v schránce budete moct číst nebo odpovídat šifrovaně. Doplněk Talkey uvidíte v horní lište         e-mailového klienta.

Jak šifrovat a odpovídat?

Zvolíte příjemce poštyPokud příjemce využívá služeb Talkey, automaticky se zobrazí ikonka zabezpečení jako aktivní – Šifrovat. Při prvním použití nového příjemce může zaškrtnutí několik sekund trvat, ale každé další již bude téměř okamžité. Pokud si i přesto přejete odeslat nešifrovaný e-mail, klikněte na aktivní ikonku Šifrovat, která se deaktivuje. Odešlete e-mail klikem na ikonku Odeslat.

Při každém novém šifrování nebo po přihlášení do operačního systému budete vyzváni k zadání bezpečnostního hesla.

Jak dešifrovat?

Šifrovaný e-mail vypadá takto:

Dešifrování provedete dvojklikem na daný e-mail, dvojklikem na přílohu nebo kliknutím na zelený zámek nahoře v doplňku. Při každém novém dešifrování nebo po přihlášení do operačního systému budete vyzváni k zadání bezpečnostního hesla.

Jak vyvolat pokročilé funkce?

Po kliku na nový e-mail otevřete okno nové zprávy. Pokročilé funkce otevřete klikem na ikonu Nastavení. Zadáte požadovanou funkci a klikem na OK se vrátíte k otevřené zprávě. Dále pokračujete jak v případu odesílaní běžné šifrované zprávy.

Vypsat potřebné informace a odeslat.

Příjemce dešifrování provedete dvojklikem na daný e-mail, dvojklikem na přílohu nebo kliknutím na zelený zámek nahoře v doplňku. V posledních 5s začne odpočet. Jak vyprší čas bude zpráva zničena.

Pomohl Vám tento článek? Ano Ne

Jak Vám můžeme pomoci?