Reference

Napsali o nás

Zásadní je uvědomit si, že se o bezpečnost svých dat musíme postarat už při jejich vzniku a odeslání. Nelze se spoléhat na prostředníky a před odesláním nešifrovat.


Duben 2016, Celý článek

Odborníci na bezpečnost, RNDr. Jiří Bartoš, Ph.D. a Ing. Vladimír Lazecký, ze společnosti Viavis a.s., odpovídají na otázky o kyberbezpečnosti a kyberútocích.


Březen 2016, Celý článek

… jakmile budete mít USB připojené, začne probíhat kompletní ochrana jakékoliv běžné e-mailové schránky, a navíc i dat na disku a v cloudu. Celý proces šifrování tak probíhá automaticky, pomocí technologie RSA Encryption Standard 2048 bit v kombinaci s 3DES.


Říjen 2015, Celý článek

… jako jediný umí znemožnit přečtění e-mailu i na dálku, dlouho po odeslání. Bezpečnostní startup Talkey ale umí mimo tyto základní funkce i evidovat počet otevření emailu, automatické zavření zprávy po určitém čase, zákaz přeposílání nebo nemožnost otevření e-mailu po určeném datu. Další výhodou je fakt, že Talkey nevlastní speciální šifrovací klíče u sebe, tudíž má budoucí přístup k e-mailu vždy jen příjemce a odesílatel. To je zásadní rozdíl oproti jiným službám.


Říjen 2015, Celý článek

… data lze dostat z každého systému, jde pouze o množství úsilí, tvrdí bezpečnostní expert Ing. Vladimír Lazecký. Problém uživatelů je ten, že moc nechápou principy, jak internet, e-mail nebo sociální sítě fungují, a podle toho se chovají, říká Ing. Vladimír Lazecký. Největším rizikem je podle něj uživatel sám sobě.


Říjen 2015, Celý článek

 

… Proč je důležité chránit informace? Odpověď je jednoduchá – protože informace mají svou hodnotu, mají svou cenu. Představte si informace typu výrobní informace nového výrobku, na kterém Vaši zaměstnanci pracují roky. A pak chybou zaměstnance dojde k odeslání konkurenci. Popisuji reálný příklad. Škody vzniklé jdou do miliónů korun.


Září 2015, Celý článek, video od času 6:55

 

euro

… pokud si chcete udělat drsný test toho, kdo všechno si ve vaší společnosti čte vaše e-maily, rozešlete v rámci managementu e-mail s názvem Plán personálních změn na rok 2015 s fiktivním návrhem a pozorujte co se stane…


Únor 2015

 

CHIP

… zajímavou domácí šifrovací novinku, určenou i méně zkušeným uživatelům, jejíž výhodou je jednoduchost a uživatelská přívětivost…


Únor 2015

 

logo-lupa-cz

… toto řešení nejenom nejde současnou technikou prolomit hrubou silou, ale také předpokládají, že v ČR je více než 100 tisíc potenciálních uživatelů pro jejich technologii. Projekt vznikl proto, že Radim Hofrichter, majitel makléřské instituce, hledal řešení, jak zabezpečit komunikaci mezi jeho společností a obchodními partnery …


Listopad 2014, Celý článek

 

images

… české emaily jsou spíš než zalepenými dopisy pohlednicemi, které si může kdokoliv přečíst. Mnoho poskytovatelů emailových služeb totiž zprávy vůbec nešifruje. Před čím může šifrování internetové uživatele ochránit a jak vlastně funguje? …

Červen 2014, Celý článek